Są rozkładane, wygodne i ustawne. I bardzo potrzebne w szpitalnej codzienności, co zgodnie podkreślają rodzice, pielęgniarki i lekarze.
Razem z córeczką spędziłyśmy kilka dni w szpitalu. Już nie chodzi o samą wygodę łóżek. Świetne jest to, że mogłyśmy obie usiąść na takim fotelu, czy położyć się. W szpitalnym łóżku, za szczebelkami dziecko jest odizolowane od mamy. A tu można było się przytulić.
Mama z Koszalina

Wyglądem przypomina fotel i jest wielofunkcyjne. W ciągu dnia można takie łóżko złożyć i używać jako siedzenia, a wieczorem zamienić je w wygodne miejsce do spania. Do każdego dołączony jest komplet pościeli oraz kosz, gdzie można ją schować. Dzięki tej kompleksowej funkcjonalności rodzice mogą towarzyszyć swoim dzieciom w szpitalu w dużo lepszych warunkach.
Kolor łóżka nie męczy, idealnie wpisując się w przestrzeń szpitala, a pościel, oprócz jakości, ma specjalny, miły dla oczu jasnoniebieski kolor. Fundacja, dbając o wygodę rodziców, dba także o estetykę sal, w których dzieci wracają do zdrowia.
Łóżko dla rodzica przy łóżku dziecka jest w wielu szpitalach tylko marzeniem. Brak przestrzeni to najczęstszy powód tego, że rodzice czują się jak nieproszeni goście.
Dzięki wsparciu darczyńców Fundacja zmienia rzeczywistość szpitali dziecięcych. Pierwsze 430 łóżek dla mamy i taty trafiło do Szpitala Pediatrycznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. To pierwszy szpital w Polsce, w którym żaden rodzic nie śpi na podłodze.
Prócz łóżek Fundacja zakupiła 730 kompletów nowoczesnej pościeli, przygotowała i przekazała Szpitalowi zlokalizowane na każdym oddziale kuchnie, łazienki i salony identyczne jak Pokoje Rodzinne.

Kolejne wielofunkcyjne łóżka wraz z kompletami pościeli trafiły do szpitali w Łodzi, Koszalinie, Białymstoku, Gdańsku, Suwałkach i Kępnie.
Fundacja przekazała już 508 łóżek do 8 placówek medycznych w Polsce.
Obecność rodzica przy dziecku to część terapii, której nie da się niczym zastąpić. Łóżka Fundacji są bardzo wysoko oceniane przez rodziców przebywających w szpitalu, bardzo dziękujemy.
Małgorzata Paszkowicz Prezes Zarządu Szpitala Dziecięcego Polanki w Gdańsku
Partnerami Fundacji w każdym partnerstwie ze szpitalami są prywatni donatorzy, rodziny, firmy, które w swoim mieście stają się ambasadorami idei „Aby rodzina mogła być razem”. Współpracę, której celem jest wyposażenie konkretnego szpitala w łóżka dla rodziców może zainicjować każdy, kto chciałby włączyć się w nią osobiście jako donator lub organizacyjnie. Warto łączyć siły.
Media o przekazywaniu łóżek:
Tygodnik Kępiński: Łóżko-fotele dla rodziców w kępińskim szpitalu
Radio Sud: Nowoczesne łóżka na Oddziale Dziecięcym w kępińskim szpitalu
gdansk.naszemiasto.pl: Szpital im. Kopernika ma już nowe łóżka dla rodziców małych pacjentów. Podarowała je fundacja
dziennikbaltycki.pl: Szpital im. Kopernika z nowymi łóżkami dla rodziców małych pacjentów. To dar fundacji
Trojmiasto.pl: Nowe łóżka dla opiekunów najmłodszych pacjentów
Radio Gdańsk: 8 łóżek od Fundacji im. Ronalda McDonalda trafiło do jednego z gdańskich szpitali. Skorzystają z nich rodzice
koszalin.naszemiasto.pl: Nowe łóżka dla rodziców najmłodszych pacjentów. Od Fundacji Ronalda McDonalda
Gazeta Współczesna: Nowe łóżka w szpitalu dziecięcym. Rodzice nie będą już spać na krześle czy podłodze
Bstok.pl: Nowoczesne łóżka dla Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala w Białymstoku
Ekoszalin.pl: Dar Fundacji Ronalda McDonalda dla oddziału pediatrycznego Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie.