Każdego roku restauracje McDonald’s organizują dla Fundacji akcję zbierania środków na programy charytatywne, prowadzone z myślą o chorych i potrzebujących pomocy dzieciach. Oto McHappy Day.

Aby pomóc Fundacji, w tym roku w weekendy 5-6 oraz 12-13 grudnia we wszystkich restauracjach McDonald’s w kraju, złotówka z każdej sprzedanej porcji frytek trafi na ukończenie budowy i wyposażenie drugiego Domu Ronalda McDonalda w Polsce. Dom powstaje przy szpitalu pediatryczynym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
Dziękujemy i wierzymy, że razem możemy przenosić góry. Po 18 latach pracy efekty w postaci funkcjonującego od 5 lat Domu w Krakowie, Domu w Warszawie na końcówce budowy, Pokoi Rodzinnych, tysięcy wykonanych badań USG w programie “NIE nowotworom u dzieci” są najlepszym dowodem, że warto!
20 września 2017 roku jest historyczną datą dla przyjaciół i wolontariuszy Fundacji
i będziemy wspominać ten dzień jako moment, w którym oficjalnie rozpoczęła się historia drugiego polskiego Domu Ronalda McDonalda. Grudzień 2018 roku zapamiętamy jako czas podpisania aktu notarialnego, wrzesień 2019 jako start budowy, a grudzień 2020 roku jako czas wielkiego sprzątania i wyposażania Domu!

Razem z Warszawskim Uniwersytetem Medycznym dokładaliśmy sił i starań, aby Dom w kampusie uczelni powstał jak najszybciej.
Dom będzie miejscem dla rodziców dzieci długo przebywających w Samodzielnym Publicznym Dziecięcym Szpitalu Klinicznym im. Józefa Polikarpa Brudzińskiego w Warszawie, bo choć każdy rodzic ma tu własne łóżko, na każdym oddziale są Pokoje Rodzinne z kuchnią i salonem, to mieszkać kilka miesięcy w szpitalu naprawdę nie jest łatwo.
Już za kilka tygodni w Domu zamieszkają pierwsze rodziny.
Aby rodzina mogła być razem. Fundacja wspiera rodziny w czasie długiej choroby dziecka.
W 2015 roku w Krakowie powstał pierwszy w Polsce Dom Ronalda McDonalda. Przez 5 lat Dom pomógł ponad 430 rodzinom dzieci z Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego. “Dom poza domem w czasie choroby dziecka” - tak mówią o nim rodziny - to nasza recepta na poczucie bezpieczeństwa i bliskość w wymagajacym ogromnej mobilizacji czasie choroby. Warszawski Dom, tak jak Dom w Krakowie, będzie pomagać bezpłatnie.


W każdym Domu Ronalda McDonalda cel jest jeden – stworzyć rodzicom przebywających w szpitalu dzieci domowe warunki pobytu i dać im niezbędne do walki z chorobą poczucie bezpieczeństwa i siły. Domy to nasz ludzki symbol solidarności.
Brawa dla przyjaciół z McDonald's Polska, dla licencjobiorców McDonald's i dla wszystkich gości od całego zespołu Fundacji

McDonald's Polska
McDonald's Polska rozpoczął działalność w 1992 roku, otwierając pierwszą restaurację w Warszawie. Obecnie działa w Polsce blisko 450 restauracji McDonald’s, które zatrudniają ponad 27 000 osób.
Zespół McDonald’s to wolontariusze Fundacji, których można spotkać na co dzień w każdym z programów.